קרב המטאל הגדול חוזר

(הפרטים המלאים על חוקי התחרות מופיעים מטה)

זו השנה החמישית ברציפות שנערוך את תחרות "און.טור מטאל באטל", תחרות להקות המטאל הגדולה בישראל של חברת "On.Tour" בהפקת ערוץ התרבות של ynet. ערב הגמר הגדול ייערך ב-19 באפריל במועדון "סאבליים" בתל-אביב אבל עוד קודם לכן יש עוד דרך ארוכה.

בשבוע הבא תיפתח התחרות באופן רשמי וכל להקת מטאל באשר היא תוכל להגיש את מועמדותה דרך אתר ynet בלבד. לאחר התיעצות של ועדת שופטים יזומנו שבע להקות לחצי גמר שיצולם במועדון הסאבליים בסוף החודש הבא. בסופו של דבר, השופטים יחליטו על חמש להקות בלבד שיעלו לגמר הגדול. בסיומו של הערב להקה אחת תקבל את הזכות להתמודד בתחרות המטאל שתתקיים בפסטיבל וואקן שבגרמניה, פסטיבל המטאל הגדול בעולם.

בארבע השנים שחלפו מאז נכנסה ישראל לתחרות, שמו הלהקות את המטאל המקומי שלנו על המפה הבינלאומית ומעבר לכך: פעמיים מתוך ארבע הבאנו את המקום הראשון לישראל כאשר ב-2008 זכתה להקת "דה פיידינג" במקום הראשון בגרמניה, עשתה היסטוריה וגברה על יותר מ-20 להקות מרחבי העולם וכך גם עשתה להקת "האמרקאלט" בשנה שעברה. שתי הלהקות זכו בחוזים בחברות תקליטים, בכלי נגינה ובחסויות של חברות מוזיקה גדולות בעולם - ובשנים האחרונות יצאו לסיבובי הופעות מרשימים לצד שמות ענקיים בעולם המטאל כמו: "צ'ילדרן אוף בודום", "אין פליימס", "D.R.I" ו-"ארץ' אנאמי". כמו כן, חיזקו את מעמדן כלהקות מובילות בסצנה הישראלית.

השנה, משתנים חוקי המשחק בגרמניה: בפעמים הקודמות היתה זו חברת "וואקן רקורדס" שהעניקה את החוזה ליצירת אלבום ללהקה הזוכה. הפעם תהיה זו חברת "ניוקליר בלאסט" המוערכת שאצלה חתומות להקות ענקיות כמו: "אוברקיל", "נייטוויש", "ביוהאזרד", "טסטמנט" ו"אנתרקס". ההרשמה תיפתח כאמור בשבוע הבא, תחזיקו חזק, אנחנו כבר מתחילים.

הכתבה באדיבות אתר YNET מאת:אור ברנע 

חוקי התחרות:  

כל להקה המגישה מועמדות מתחייבת לקרוא את התקנון. 

התחרות פתוחה אך ורק ללהקות מטאל שחבריהן מעל גיל 18. להקות החתומות בחברת תקליטים אינן יכולות להשתתף בתחרות.

 

רק ועדת השופטים תכריע מי הלהקות שיעלו לשלב חצי הגמר. שלב הגמר, והלהקה שתזכה בפרס הגדול, יוכרעו על ידי ועדת השופטים בשילוב הצבעת הקהל בשקלול הסופי.מארגני התחרות לא יממנו את הוצאות טיסות חברי הלהקה הזוכה לפסטיבל בגרמניה. הפרס הראשון כולל את אירוח הלהקה בפסטיבל במתחם הקמפינג VIP, עם אירוח מלא ביום ההופעה.כל להקה המגישה מועמדות מתחייבת, אם תזכה בפרס הגדול, לקיים הופעה שתיארך כ-30 דקות ותכלול חומר מקורי בלבד.

 

שלב חצי הגמר ייערך במועדון הסאבליים בתל-אביב ב-28 במרס, החל משעות הבוקר. שלב הגמר ייערך במועדון בערב של ה-19 באפריל. כל להקה שמגישה מועמדות, מתחייבת, בהנחה כי תיבחר, להשתתף בשני האירועים. בשלב חצי הגמר תבצע כל להקה שיר אחד בלבד. בשלב הגמר תבצע כל להקה 2-3 שירים. 

 

ניתן לשלוח עד ה-21/03 בשעה 17:00 לכתובת המייל: metalbattle2012@gmail.com את שמכם, שם הלהקה, מספר טלפון, כתובת מייל, כתובת עמוד פייסבוק או אתר אחר של הלהקה ושיר אחד של הלהקה בקובץ mp3. נא וודאו כי השיר המועבר הוא אכן קובץ מסוג mp3 ומשקלו לא יותר מ-7MB, וכי העברתם את כל הפרטים הנדרשים.